sa
Soru Sahibi
14 Ağustos 2017 11:28

burna alınan darbe

Hocam merhaba. Geçen hafta karanlıkta burnumu duvara carptım o an acıdı ama çok kötü bir acı değildi. Morarma da olmadı ufak bir kırmızılık vardı o da belli belirsiz kaldı. Fakat yanlara ve öne doğru bir şişlik söz konusu ve gerilemiyor. Bir de tıkanıklık var. Film çktiler kırık çatlak yok dediler bt paranazal sinüs tomografisi çekildi. orta konkalarda konka büloza varyasyonu gözlenmiştir. anterior etmoidal sinüslerde minimal yumuşak doku dansiteleri izlenmiştir. Sanki deri değil de kemiklerim büyümüş ve şişmiş gibi hocam. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Hafif bir darbeden bu kadar şişlik olması ve geçmemesi normal mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yunus Kaplan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Filmlerde kırık yoksa ödem olmuş olabilir.Burnun dış kısmındaki şişlik için biraz daha zaman gerekebilir

14 Ağustos 2017 19:11