AS
Soru Sahibi
20 Mart 2023 22:15

Bt sonucu hakkında

Merhaba hocam eşim 2021 Mart ayında sağ Petröz Apeks kolestrol granülomu hastalığı sebebiyle ameliyat oldu. Ameliyatı yapan doktorumuzun tüm kontrolüne gittik herhangi bir sıkıntı yoktu fakat bir haftadır geçmeyen baş ağrısı sebebiyle acile başvurduk acil de yapılan bt sonucunu sizinle paylaşıyorum “TETKİK ADI : ACİL KRANİAL BT TEKNİK : Arka fossanın ve supratentorial yapıların 5 mm kesit aralığı ile yapılan kontrastsız BT incelemesi KLİNİK BİLGİ: baş ağrısı BULGULAR : Klivus sağ ön duvarında deformasyon ve 6 mm genişlikte korteks defekti mevcuttur. Sfenoidal hava hücreleri mevcut, ostiumu genişlemiş sfenoidal sinüslerle koalesan görünümdedir. Mastoid hücre aerasyonları normaldir. Sol petröz apeks pnömotizedir. III. ve lateral ventriküller normal konum ve genişliktedir. IV. ventrikül orta hatta, bazal sisternler açıktır. Bilateral bazal ganglionlar ve kapsüler elemanlar normaldir. Her iki talamus normal izlenmektedir. Sentrum semiovale ve diğer beyaz cevher alanları normaldir. Pons, mezensefalon ve serebellar hemisferler normal değerlendirildi. İntra/ekstraaksial kanama bulgusu mevcut değildir. Orta hat şifti yoktur.” acaba korkmamız gereken bir durum var mıdır yorumlarsanız çok sevinirim şimdiden değerli cevabınız için teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bu yorumu ameliyatı yapan doktorunuz yapmalı efendim...

20 Mart 2023 23:31
AS
Soru Sahibi

Haklısınız hocam teşekkür ederim. Doktorumuza şu anda farklı şehirlerde olmamız sebebiyle ulaşamadık. Acaba acil bir durum var mıdır küçükte olsa bir yorumunuz olursa bizim için çok değerli şimdiden teşekkür ederim

20 Mart 2023 23:37
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Acil bir durum yok efendim

22 Mart 2023 11:49