MS
Soru Sahibi
28 Haziran 2017 23:09

Bt Paranazal Sinüs

Merhabalar sayın D.R Yunus Kaplan. Öncelikle sorduğum soruya özveriyle cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Sonuçlanan bt raporunda Nazal septum S şeklinde deviyedir.konkolar hipertrofiktür.Frontal sinüslerde mukazol kalınlaşmlar izlendi.Maksiller sinüslerin sfenoid sinüsün ve ethmoid selüllerin havalandırılması doğaldır.Maksiler sinüs ostiumları ve frontozol pasaj açıktır. sinüs kemik konturları muntazamdır. nazal kaviteye ait patoloji saptanmamıştır. Bahsettiğim gibi 3. kez ameliyat olucam Nazal Septumdan. Daha önce 2 ameliyat geçirdiğim için 3. ameliyatta burunda düşme yamulma v.b durumklar oluşur mu? öğrendiğim kadarıyla kemik ve kıkırdak düzeltiliyormuş. Bir sorun olacak diye çekinmeye başladım. böyle vakkalar yaşandı mı? yardımcı olursanız çok sevinirim çok çok teşekkür ederim saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yunus Kaplan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba burun ameliyatlarında bu riskler düşükte olsa vardır ve bu riskler revizyon ameliyatlarında azda olsa artmaktadır.Bu konu hakkında doktorunuz muayenenize ve filminize bakarak sorularınızı daha ayrıntılı cevaplayabilir

29 Haziran 2017 00:30