ÖA
Soru Sahibi
21 Şubat 2021 19:36

Boy uzatma ameliyatı

Hocam, insanın ameliyatla uzayacağı boyun alt sınırı var mı? Mesela 1 cm uzamak istiyorum diyelim, yine de ameliyat olabilir miyim? Uzama miktarının azlığı - çokluğu riski etkiler mi? Çalışan bir insan işine nasıl gidecek ameliyat olursa? Devlet hastanesinde ameliyat olmak mümkün mü? Hepsini cevaplarsanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Muharrem İnan
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, İki tarafta uzunluk farkı yok ise, yani bu işlem sadece kozmetik amaçlı, kısa olan bir insanı uzatmak için yapılıyorsa bu ameliyatı 1 cm için malesef yapmamaktayız. Uzama miktarının belli bir santimin üzerinde olması riskleri etkiler evet. Yapılan cerrahi tekniğe bağlı olarak yürümeniz mümkün olabilmektedir. Dışardan görünen cihazlar ile işe giden hastalarımız mevcut. Devlet hastanesinde kozmetik boy uzatma ameliyatları bildiğim kadarıyla yapılmamakta ancak isterseniz daha detaylı araştırabilirsiniz. Son zamanlarda bu kural değişti mi bilemiyorum. Selamlar, Muharrem İNAN

20 Mayıs 2021 16:54