CA
Soru Sahibi
4 Mart 2019 00:29

Boy uzaması

Merhabalar. Ben 2003 Doğumluyum daha 15 Yaşımı doldurmama 6 ay var. Babam 174, Annem 162, Ben 181 im. Burası sulak bir bölge herkes normal olması gereken boyun üzerinde. Boyumdan bir endişem yok fakat daha ne kadar uzayacağımı, yere yatarak ağırlık kaldırmanın boyumun uzamasını ne kadar etkileyeceğini ve protein ağırlıklı besleniyorum nasıl beslenmem gerektiğini bilmek isterim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Çocuk Gelişim Uzmanı Pelin Uzun
Çocuk Gelişim Uzmanı

Merhabalar ilk olarak hormon testi yapmanızda fayda vardır. Bir spor dalıyla uğraşıyorsanız büyüme hormonuna etkisi olduğundan uzama devam edebilir. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Beslenmeniz de yağ karbonhidratan uzak durmalısınız. Uyku düzeninizin olmasına özen gösterin. Doktorunuzdan gerekli testleri yapmasını isteyebilirsiniz.

4 Mart 2019 08:32