çe
Soru Sahibi
10 Mart 2014 16:30

bol amor fosfat

şu anda oğlum 7 yaşında 5 6 aydır karın ağrısı vardı idrar tahlilinde bol amor fosfat çıktı.enfeksiyon yok.Bebekken de olmuştu aynu durum.PİYELOSEPTYL İLACI VERDİ ÇOCUK DOKTORUMUZ.yan etkileri çok.ne oğlum alerjik astım.bir sorun oluşur mu.lütfen yardım edin çok üzülüyorum

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Orhan Ziylan
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Sayın Çoban, Çocuğunuzda idrar yolu enfeksiyonu olmadığını söylüyorsunuz. Bu durumda piyeloseptylin kullanılması gerekli değil. Fakat karın ağrısının araştırılması gerekir. Çocuk doktorunuzun size yardımcı olacağını düşünüyorum.

10 Mart 2014 22:53
çe
Soru Sahibi

cevapladığınız için çok tşk ederim.ancak sorunumuz oğlumdaki bol miktarda kum ile ilgili.o ilaç kum dökmesi için verilmişti.ama enfeksiyon için olduğu yazıyor prospektifte.Kum un bitmesi için ne yapabilirim.siz yardımcı olabilir misiniz.nerede çalışıyorsanız randevu alabilir miyiz.

11 Mart 2014 19:34
Prof. Dr. Orhan Ziylan
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Ebru hanım, Kum diye bir hastalık yok.Yapılan radyolojik tetkiklerde taş saptanamıyorsa amorf fosfatın önemi yok. Karın ağrısı nedenini başka yerde aramak gerekir. Benimle görüşmek isterseniz *** *** ** numaralı telefonu arayarak Memorial Hizmet Hastanesi'nden randevu alabilirsiniz.

13 Mart 2014 23:24