29 Ağustos 2017 00:47

Boksor kırıgı

Merhaba hocam sol elimde boksor kırığı mevcuttur 2 hafta öncesinden alcıya alınmıştı doktor 20 gün kalsın demişti ama 2 hafta sonra kendim söktüm serçe parmak ve yüzük parmagın üstündeki kemikler kaybolmuş elimide eskisi gibi kapatamıyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Arsen Arsenishvili
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Günaydın İsmail Bey. Geçmiş olsun . Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Yıllık izindeyidim. 5. parmak kırık sonrası uygulanacak alçı tedavisi ortalama 4 haftadır. siz biraz erken çıkarmışsınız alçıyı. İlirei derece Açılanma yoksa alçı tedavisi ve haftalık kontroller uygundur. Ancak alçı içersinde bile kayma yada açılanma gelişebilir ve tedavi da ona göre şekillenmektedir. Bu tarz komplikasyonların riski azaltmak için zaman kaybetmeden tekrar doktorunuza başvurun. Saygılarımla

17 Eylül 2017 08:44