şi
Soru Sahibi
23 Haziran 2017 10:16

Bogaza tukuruk kacmasi

Iyi calismalar burcu hanim oglumuz 8.5 aylik bazi zaman agzinda tukuruk olustugundan bogazina kaciyor ve bogulur gibi olup oksuruyor bu durum tehlikelimi ne yapmamiz gerekir bu durumda tesekkurler simdiden

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sülin Oğrağ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İyi günler diş çıkma dönemi salya artışı ile bu tür sorunlar olabilir, ama bu olay öksürüğünü açıklamaz eğer eşlik eden burun tıkanıklığı iştah kaybı gece huzursuzluğu varsa muayene olması gerekmektedir bu tür olaylarda bebeği dik pozisyona getirmek, başını geriye doğru eğip rahatlamasını sağlamak gerekir

19 Temmuz 2017 11:14