DS
Soru Sahibi
12 Haziran 2017 07:54

Boğaz ve burun hastalıklarına dayalı kulak rahatsızliğı

Meraba hocam,2 ay oncesi bi koroda Görev aldım sürekli ses yoran calismalar yaptık bunun sonucunda sesimde kısılmalar oldu, aynızamanda benim alerjik mevsimsel bir burun akıntım damak kaşıntısı vs gibi rahatsızlıklarım mevcuttu. Koro sebebiyle sesimi yorduktan sonra alerjik baslayan burun akmalarım tabiri caizse rengi şeffaftı. Sonra soguga yakalandım ki heralde gribe dönüştü bunun gecmesi icin herhangi bir ilac tedavisinda bulunmadım ama arttıkça kuru bir öksürük beraberinde balgam ve vucudun onu atmak istercesine aiddetli oksuruklerim ve yine ozur dileyerek soluyorum ki kusma ile balgam cikartmalarim oldu. Bununla beraber ani kulaklarımda bir ses isitme zorlugu yani sesler geliyodu net fakat sanki kulağımda bir seyler sesi bana sanki boğuk iletiyormuscasina sanki.mozaikbir engel varmiscasina algiliyordum aonrasinada tabi hemen anibiyotik basladim bogazim duzeldi artik balgam cikarmiyorum siddetli olan burun akintilarim yok fakat kulağım yani sesler diger kulagimla neredeyse esitlendi ama hissiyat sanki aynı ama antibiyotik almadan once kulak copuyle temizlemek gibi bi gaflette bulundum hocam siddetli bir ağrı aniden geldi ve kulak çöpüne kan geldi hocam ama bunlar cüzi miktarda cok az yani serçe parmaginizi doldurmaz sonra 1 gun sonra konturol ettim kabuk olmustu ya heralde o kan kulagimdan gelmedi kulak deliginin yanindan geldi cunki hemen yaninda noktaya benzer bir yara var saniyorum tirnakla kopardigim için koptu ve kanamaya sebebiyet verdi antibiyotige devam ediyorum bu arada. Bu kulak sorunum ise bir haftadir neredeyse var. Hocam genellikle sol kulagimin uzerine yatarım acaba bununla alakası olabilirmi? Birde hocam kirler sıvı degil tamamen sanki katı ve cogunlukla kuru ve dış kulakta gorunur kir yok. Lütfen hocam en kisa surede cevabinizi bekliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yunus Kaplan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Geçmiş olsun antibiyotiği kendinizmi aldınız kulak burun boğaz doktorumu ,eğer muayene olmadıysanız bir kulak burun boğaz doktoruna muayene olun.Bahsettiğiniz kanama muhtemelen dış kulak yolunuzu siZin tahriş etmeniz yada mevcut tahrişi artırmanızla olmuştur.Kulak kirleri her zaman dışardan görünmeZ katı yada yumuşak olacak diye bir kuralı yoktur.Kiri görmek için otoskop dediğimiz aletlerle bakarız.

12 Haziran 2017 16:28