ÇA
Soru Sahibi
17 Kasım 2021 12:23

Böbrek yetmezliği mi sorun

Saygıdeğer Profesör Doktor Ali Başçı bey size ve ailenize sağlıklı ömürler dilerim. Sayın hocam ben 32 yaşında ikiz annesiyim 2018 yılında 28 haftalık hamileyken erken doğum riski nedeniyle adalat crono günde 7 voltaren progesteron magnezyum sülfat saatte 3 Gr a kadar ckti bu ilaçları alırken ağrı nefes darligi göğüs ağrısı ve kasintilarim vardı plesantada kireçlenme oldugu için acil ameliyata alındım ilaçları alırken hocam ben sezeryan sonrası çok ağrı baş dönmesi karın ağrıları nefes darligi ve sol yan ağrısı hergun artarak devam edecek ediyor en son bana söylenen nutcracker sendromu ve pelvik konjesyon ve sol böbrekte küçülme zaman zaman idrarda protein kaçağı urinobilojen keton çıkıyor ayrıca kan tahlillerimde indirekt bilirubin yüksekliği var ve sol sırtta yanma var hocam skolyozda var karnım sürekli sis kalp ritim bozukluğu da ortaya çıktı ben neyapmaliyım hocam böbregimi kaybetmiş olabilir miyim anlamadm hergun ağrım var ne olur bana bir yol gösterin Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Sizi klinik olarak görüp değerlendirmek gerek Ayrıca proteinüri varsa miktarı da önemli zira hafif bir proteinüri skolyoz hastaların olabilir mesela Ama ağır bir proteinüri ise sebebini bulmalı. Protein olunca niye böbreğinizi kaybedeceksininiz ki Aydın'da gayet iyi nefrolog arkadaşlarımız var, mutlaka onlara başvurun İyi günler

19 Kasım 2021 17:34