ÖY
Soru Sahibi
7 Şubat 2019 02:55

Böbrek rahatsızlığı

Sık sok iye nedeni ile 8 yaşındaki kızımı hastaneye götürmelerim sonucu kültür testinde *** *** **cfu/ml escherichia koli üremesi ve antibiyotiğe dirençli olması nedeni ile 10 gün hastane yatılışı yapıldı dr tarafından Dmsa çekilmesi istenildi her iki böbrek normal boyutta, sağ böbrek üst pol lateral kesimde kortikal defekt izlenilmiş, her iki.böbrek total fonksiyon el kortikal kitleye katkısı sağ böbrek %51'42 sol böbrek %48'58 daha sonra voiding sintigrafi solda miksiyon sırasında grade ııı reflü akımı izlenilmiş sağda reflü akımı izlenilmedi, intravezikal dolum defekti yok. Çekilen ultrasonlarda sağ böbrek 90 mm büyüklüğünde parenkim kalınlığı 13 mm ekojenitesi doğal. Sol böbrek 98 mm büyüklüğünde parenkim 12 mm ekojenitesi doğal toplayıcı sistem doğaldır. Mesane cidar kalınlığı doğal 4 mmdir. Kızım için yapılacak ne gibi tedavi uygulaması mümkündür. Şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cevdet Kaya
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Çocuklarda Tekrarlayan üriner sistem enfeksiyonu tedavisi maalesef basit bir şekilde ilaçla yapılan bir tedavi ile mümkün değildir. Biz çocuk ürologları ayrıntılı öykü ve muayene ardından da, sabırlı bir tedavi süreci ile bu çoçuktan çocuğa çeşitlilik gösteren durumu tedavi etmekteyiz.

7 Şubat 2019 10:33