by
Soru Sahibi
12 Nisan 2019 15:53

blefarit hastalığı

Hocam merhaba, benim yaklaşık 4 yıldır göz kapaklarımda seboreik egzema ve buna blefarit hastalığım var, göz kapaklarımın üzeri hep kıpkırmızı ve yağlanıyor, yanıyor, kaşınıyor, youtube kanalınızdaki videoda bahsettiğiniz belirtilere ek olarak sürekli salgılanan yapışkan beyaz şeffaf renkte bir akıntı var, dr kortizon içeren damla veriyor ama fayda etmiyor, bu akıntı neden oluyor, çözüm için ne yapmam gerekiyor? Zararı var mı? birçok göz ve cilt doktoruna gittim ancak fayda göremedim, acaba tıpta bu hastalığa bir çözüm yok mu, bu hastalık gözümü ve görüşümüde etkilemeye başladı, görüş ve önerilerinizi öğrenmek istedim, teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya
Göz Hastalıkları

Merhaba Yusuf Bey, Cilt yapınız itibariyle hayatınız boyunca ara ara bu sıkıntılar yaşanacak ve alevlenmelerde uygun tedaviler gerekecek. En etkili olarak yapabileceğiniz şey stresten ve cildinize temas ederek rahatsızlığınızı alevlendiren durumlardan; özellikle tozdan, klordan, sigara dumanından vs uzak durmak. Rahatsızlığınız alevlendiği dönemde muayeneye gelebilirseniz uygun ilaç tedavisi de önerebiliriz. Selamlar, Dr. Altuğ Çetinkaya

16 Nisan 2019 10:51