kh
Soru Sahibi
28 Ağustos 2014 13:14

bir yakınımın sol ayağında kitlesi oldoğu söylendi

Hastaya vereilen kağıdın sonuç kısmında şu ifadeler yazıyor; sol tibia santral diafizer bölümde medullada 10 mm çapında T1A kesitlerde hipointens,TA2 kesitlerde hiperintetens gadolonium sonrası kontraslanmayan kistik lezyon ve periferik alanda heterojen görünüm(daha çok benign özelliklerde olup takibi uygundur) sol bacak yumuşak dokuda kitle saptanmadı.Hastada ayak şişliği ve ayak üzerinde beze var.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Tatari
Ortopedi ve Travmatoloji

Bacak kemiğinde iyi huylu olma olasılığı yüksek bir kitle saptanmış. Kitlenin büyüklüğüne göre davranılır. Biyopsi alınabilir, takip edilebilir veya ameliyat edilir.

5 Eylül 2014 16:33