gb
Soru Sahibi
15 Kasım 2015 17:10

bhcg degeri

Benim bhcg degerleri düzgün artmadigi ve sagliksiz dedikleri için dün kürtaj oldum. Cok küçüktü zaten. doktorum kurtaj sırasında pek bişey goremefiklerini tuplerde olabilir belki diye söyleyip dış gebelik olabilir dedi 1 gün hastanede yatırdı.bhcg değerine bakılacak dwdi. Bugünkü bhcg degerim cuma 687 iken 542yedüştü. Düştüğü için dış gebelik ihtimali ortadan kalkmış midir. Kürtaj sonrası düşen değer artar mi bi daha

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Selim Şenöz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Dış gebelik böyle ekarte edilmez. Ama bhcg değeri düşüyor ise ne olursa olsun sorun düzelir demektir . Bir süre daha bekleyip değerin 100 altına düşmesi, İdeal olarak 0 olması gerekir

16 Kasım 2015 17:17