ŞE
Soru Sahibi
17 Aralık 2018 18:31

Beyin travması sonucu göz sinirleri ödem

Hocam meraba 20 gün önce 22 aylık kızım 4 kattan düştü.. 22 gündür yoğun bakımda hayati tehlikesi geçti çok şükür.. kafasını soldan vurdu ama sağ gözünü hiç açamıyor deniyor ama ancak aralayabiliyor mr da göz sinirlerinin olduğu yerde ödem var dediler.. ödem için yoğun bakımda 12 gün ilaç kullanılmış ama daha fazlası zarar verir vucuda diye kesmişler.. bugün göz doktoru gözüne ışık tuttu ve ışığı algılamıyor dedi.. göz sinirleri zedelenmiş dedi bi damla verdi 6 ay kullanın dedi göz sinirleri zedelendiyse bi çözümü yok dedi yapılacak başka bi tetkik ya da tedavi yok mu

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güngör Sobacı
Göz Hastalıkları

Günaydın, Yoğun bakım aynı zamanda göz sinir etrafındaki ödemi azaltacak ilaçları da veriyordur; eve dönüşten hemen sonra tekrar muayene olması gerekir Saygılrımla

19 Aralık 2018 11:19