YM
Soru Sahibi
3 Eylül 2021 22:30

BEYİN MR SONUCU

İyi günler Sayın Yunus Hocam . Öncelikle sağlıklı günler dilerim. Annem 46 yaşında baş ağrısı sorunu için beyin MR çekildi . Çekilen MR sonucunda şu sonuç yazmaktadır ; Her iki serebral hemisferde frontopariyatel bölgede serebral beyaz cevherde birkaç adet milimetrik boyutta T2 hiperintens non-spesifik mikroanjiopatik gliozis odakları gözlenmektedir . Bu sonuca göre doktorumuz migren tanısı koydu fakat aklıma takılan bu konuda size danışmak istedim . Şimdiden göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yunus Aydın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Çok sayıda lüzumsuz MR çekilen bir sağlık sistemimiz sayesinde boş yere kafa karıştırıcı bulgular çıkıyor karşımıza. Bu bulgular herkeste görülebilir, hiçbir önemi yoktur. Takibi gerekmez. Tekrar MR çektirmeyin. Migren tanısında görüntüde bir şey bulunmaz hastanın tarifine göre tanı konurDr. Yunus AYDIN

12 Eylül 2021 17:27