GE
Soru Sahibi
7 Ağustos 2021 18:22

Beyin MR sonucu yorumlarsanız sevinirim

Hocam merhabalar, İki ay içinde iki kez tekrarlayan 5er dakikalık kol ayak hissizliği ve uyuşması sebebiyle çektirdiğim MR sonucundan ‘sağ serebral hemisferde lateral ventrikül posterior horn komşuluğunda derin beyaz cevherde en geniş yerinde yaklaşık 1 cm ölçülen, T2 ve FLAIR incelemelerde hiperintens gliotik odak(vaskilüte sekonder?). MS plağı kesin ekarte edilemez. Klinik lab eşliğinde değerlendirilmesi önerilir’ yazıyor. Buna ilaveten üre ve kreştiniz testleri yapıldı sonuçlar normal. Tekrar yarın doktora gideceğim ancak korkulacak birşey var mıdır tümör gibi cevaplarsanız sevinirim.. Ayrıca ilk uyuşmada çok panik yapıp nefessiz kalmıştım, beyin damarlarında bir problem olmuş olabilir mi? Şuan sadece el bileklerimde iğne batması şeklinde karıncalanmalar oluyor denge problemim yok, baş ağrım yok..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yunus Aydın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Çok sayıda lüzumsuz MR çekilen bir sağlık sistemimiz sayesinde boş yere kafa karıştırıcı bulgular çıkıyor karşımıza. Bu bulgular herkeste görülebilir, hiçbir önemi yoktur. Takibi gerekmez. Tekrar MR çektirmeyin. Dr. Yunus AYDIN

7 Ağustos 2021 22:18