SB
Soru Sahibi
10 Mayıs 2022 16:15

beyaz cevher mr

Merhabalar hocam, geçmeyen baş ağrısı ve denge kayıpları için dün mr çekildim sonuçlar aşağıdaır yardım ederseniz sevinirim Aksiyal planda TSE T2, FLAIR, koronal planda TSE T2, sagital planda SE T1 ağırlıklı sekanslar alınmıştır. Mezensefalon, pons ve bulbusta patolojik sinyal değişikliği izlenmemektedir. Serebelluma ait intensite homojendir. Bazal sistern genişlikleri normaldir. IV., III. ve lateral ventriküller normal genişliktedir. Bazal ganglion, internal kapsül ve talamus intensiteleri doğaldır. Kortikal gri cevher sinyal intensiteleri normaldir. Sağda sentrum semiovale düzeyinde milimetrik boyutta tek odakta FLAİR görüntülerde hiperintens nonspesifik beyaz cvher lezyonu izlenmiştir. Hemisferik kortikal sulkusların genişliği normaldir. İntrakranyal kitle etkisi görülmemektedir. Sol maksiller sinüste minimal enflamatuar mıkozal kalınlık artışı mevcuttur.KRANİAL MRG

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Onur Serdar Gençler
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba Burak bey. Beyin mr'ında önemli bir şey yok. "Sağda sentrum semiovale düzeyinde milimetrik boyutta tek odakta FLAİR görüntülerde hiperintens nonspesifik beyaz cvher lezyonu izlenmiştir". Bu ibarenin hiç önemi yok. İçiniz rahat olsun. Karotis-vertebral arter doppler usg çekilebilir. KBB'ye görünmekte fayda olabilir. Geçmiş olsun. İyi günler dilerim.

10 Mayıs 2022 19:57
SB
Soru Sahibi

Hocam Çok Teşekkür Ederim, sabahtan beri MS korkusu yaşıyordum...

10 Mayıs 2022 20:15
Dr. Öğr. Üyesi Onur Serdar Gençler
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Rica ederim. İyi akşamlar.

10 Mayıs 2022 22:30