17 Kasım 2013 20:15

beslenme

merhaba hocam oğlum 6 aylık.35 haftalık doğdu.doğum kilosu 2460 gr 1 hafta öncesine kadar 6000 gr idi. şuan ise 5700 gr bebeğin neden kilo kaybediyor.sorun ne olabilir. böbreklerinde birkaç tane kıriştalleşme olduğu söylendi. calsiyumu 10.7 ve alkelan fosftıda geçen hafta 400 şuan 600 çıktı.oğlum çok hareketli ve neşeli bir bebek. husursuz degil. bu degerler neden normalden yüksek ve neden kilo kaybediyor.yardımlarınız için şimdiden teşekürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cihangir Akgün
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Böbrek ultrasonunda belirtilen kristalleşme böbrek taşı hastalığının habercisi olabilir. Ailede böbrek taşı öykünüz var mı bilmiyorum ancak bu durum yakından takip edilmeli. Ayrıca çocuğunuzun kilo almıyor olması da önemli. Size en yakın çocuk nefroloji ya da çocuk sağlığı merkezine başvurmanızı öneririm.

18 Kasım 2013 09:41