CO
Soru Sahibi
14 Mayıs 2011 14:26

BEN ERZİNCAN'DAN ÖZCAN YAŞIM39 TEKSTİL MUHENDİSİYİM.YAKLAŞIK 1,5 YIL ÖN

BEN ERZİNCAN'DAN ÖZCAN YAŞIM39 TEKSTİL MUHENDİSİYİM.YAKLAŞIK 1,5 YIL ÖNCE HEMOROİD VE FİSTÜL 8 AY ÖNCE FİSTÜL, 45 GÜN ÖNCE FİSSÜR VE 18 GÜN ÖNCE FİSSÜR OPERASYONU GEÇİRDİM.2 AY ÖNCE KOLONOSKOPİ ÇEKTİRMİŞTİM VE BAĞIRSAKLAR TEMİZ ÇIKTI SADECE SAĞ TARAFTA FİSSÜR TESPİT EDİLDİ.BUNDAN 45 GÜN ÖNCEKİ OPERESYONDA BENDE MAKAT DARLIĞI VE SANCI VARDI BUNLARI GİDERMEYE YÖNELİK İŞLEM YAPILDI AMA İŞLEMDEN 15 GÜN SONRA TEKRAR ESKİ HALİME DÖNDÜM DAHA SONRA DOKTORUMLA GÖRÜŞTÜM GEL %100 ÇÖZECEĞİM DEDİ VE BUNDAN 15 GÜN ÖNCE BİR FİSSÜR AMELİYATI DAHA GEÇİRDİM İLK BİR HAFTA AĞRILARLA GEÇTİ ŞİMDİ 15 GÜN OLDU YİNE ESKİ HALİME GERİ DÖNDÜM MAKATIM SANKİ NASIL BİR BOLAN ŞİŞİRİLİR UCU BAĞLANIR ÖYLE ÇIKIŞTAKİ KASLARIMI OYNATAMIYORUM VE SIRT ÜSTÜ YATINCA İYİCE KASILIYOR SADECE SERT BİR ZEMİNE OTURUNCA RAHAT EDEBİLİYORUM.NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM BİR ÖNCE BUNDAN KURTULUP İŞİME DÖNMEK İSTİYORUM.BUGUNDE TOMOGRAFİ ÇEKTİRTİRDİM LENFATİK ANGORJMAN VAR DEDİLER ÖNEMSİZ BİRŞEYMİŞ.HOCAM DERDİME ÇARE NEDİR?BİR UMUT LÜTFEN

2 cevap
Cevaplar (2)

Sayın Can, öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletirim. Bahsettiğiniz konu oldukça önemli. Sizi muayene etmeden bir yorumda bulunmak zor. Ancak, anladığım kadarıyla makat bölgesinden geçirmiş olduğunuz ameliyatlara bağlı olarak bir darlık oluşmuş. Bu tür darlıkları gidermek için bazı yöntemler var. Gerek cerrahi gerekse cerrahi dışı yöntemler. Benim önerim size, sizin hastalığınız ile daha çok ilgilenen yani özellikle ilgi alanı kalın barsak ve makat bölgesi hastalıkları olan genel cerrahi uzmanlarına gitmeniz. Erzincanda ne yazık ki bu konuda deneyim sahibi biri olup olmadığını bilmiyorum. Ama eğer isterseniz başka şehirlerde tanıdığım bu konuda bilgili genel cerrahi hocalarımıza sizi yönlendirebilirim. Geçmiş olsun

16 Mayıs 2011 19:58
CO
Soru Sahibi

MERHABA HOCAM , İLGİNİZ İÇİN ÇOK SAĞ OLUN GERÇEKTEN ÇOK YARDIMA İHTİYACIM VAR. KARAR VERME MEKANİZMAMI YİTİRMEK ÜZEREYİM.ARTIK EN DOĞRU HEKİME GİTMEK İSTİYORUM.BENİ BU KONUDA YÖNLENDİRİRSENİZ SİZE MİNNETTAR KALIRIM. SAYGILAR

17 Mayıs 2011 14:29

Sayın Can, probleminiz konusunda size yardımcı olabilecek arkadaşımın adını ve mail adresini size gönderiyorum. Ona göndereceğiniz mailde sıkıntınızı detaylı bir şekilde anlatırsanız size yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun. Doç. Dr. İlker Sücüllü Genel Cerrahi Uzmanı suculluilker@yahoo.com

17 Mayıs 2011 18:28