YT
Soru Sahibi
7 Aralık 2013 22:06

Ben aşırı kiloluyum nasıl zayıflarım

Boyum 178 cm kilom 79 kg zayıflamak istiyorum göbeğimden nasıl kurtulabilirim. Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Tolga Bey, Abdominal obeziteden (göbek) kurtulmanın yolları şöyle özetlenebilir; Öncelikle görünür yağ alımınızı sınırlayın, örneğin salatalarınıza yağ eklemeyin ya da çok az ekleyin, yemeklerinizi çok az yağ ile pişirin. 1 kg sebzeyi 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile pişirin lütfen. Sıvı alımınızı arttırın. Egzersize önem verin. Hergün 40 dakika. Ara öğünleri atlamayın. Kahvaltınızı sıkı, akşam yemeğini hafif bir öğün ile geçirin. Süt ve yoğurt tüketimine özen gösterin, ancak birer su bardağını geçmeyin. Süt ve ürünlerinde yarım yağlı olanları tercih edin. Sevgi ve saygılarımla, Uz.Dyt.Ç.Tuba Günebak Şahin

28 Şubat 2014 12:11