TS
Soru Sahibi
1 Nisan 2014 10:19

Bel ve boyun fıtığı

Merhaba Cemalettin Bey. Proloterapi üzerine bir yazınızı okudum ve size bir kaç soru sormak istedim. Öncelikle proloterapi uygulamasında hedef fıtığın iç yapısını kuvvetlendirmekse, bu uygulama direk değil en direk bir etkiyle oluyor sanırım. Yani uygulama omurga çevresindeki bağları tamir ederek ve kuvvetlendirerek bağların taşıma gücü arttırmak sanırım. Buda disk üzerine düşen baskıyı azaltacağından disk nefes almış olacak.Benim anladığım bu doğru mudur? Bende fıtık rahatsızlığı var ve seviyeleri, protrüzyon düzeyinde, yani, ameliyatlık bir durumumun olmadığı söyleniyor fakat ağrı ve uyuşukluk var. Bu seviyelerdeki fıtıklarda etkisi ne kadar başarılıdır? Başka bir yazıda başlangıç fıtıklarında etkili olduğunu okudum. Hedef bur da fıtığın geri çekilmesi ama ne kadar başarılı olunur....? Tabi ki bir MR sonucuyla doktora gitmem gerekir ama fıtık üzerine seçilen yöntemler farklılıklar gösteriyor.''Ben proloterapi isterim doktorum ozon terapi der''.Ankara da yaşıyorum ve proloterapi üzerine çalışan hekim bulmam zor. Ankara dışında var olanlarsa bir seans için yüksek rakamlar söylüyorlar ki seans seans düşünürseniz sonucu ne kadar memnun eder bilinmez? Neler söylemek istersiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Cemalettin Ekmekcioğlu
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba Serdar Bey Proloterapinin etkisini çok güzel anlamış ve anlatmışsınız.Bursa 'dan Dr.Kasım Altıntaş bey (Tel:*** *** **) 15 günde bir Ankaraya gelerek proloterapi uyguluyor.Tedavinizi yaptırabilirsiniz. Geçmiş olsun

2 Nisan 2014 13:10