SH
Soru Sahibi
24 Ağustos 2021 14:58

Bel MR sonucum bu şekilde, ciddi birşey var mıdır?

Hocam merhabalar. Bel MR sonucumu göstermek için randevu bulamadım, ciddi birşey var mı diye değerlendirebilir misiniz? L5-S1 vertebralar arası diskte dejenerasyon lehine T2 sinyal kaybı izlendi. Lomber aksta düzleşme izlendi. L5-S1 vertebralar arası diskte dejenerasyon lehine T2 sinyal kaybı izlendi. L5-S1 diskinde difüz olarak taşma izlenmiş olup her iki nöral foramende daralma eşlik etmektedir. Sağ L5 sinirine foraminal düzeyde disk teması lehine görünüm mevcuttur. Tetkik bölgesinde izlenen vertebra korpus yükseklikleri ve kemik yapıların sinyal homojenizasyonu normaldir. Tetkik bölgesinde izlenen diğer intervertebral disk aralıkları ve bu aralıklardaki disklerin yapı ve lokalizasyonu normaldir. Spinal kanal kalibrasyonu normaldir. Spinal kordun iç sinyal dağılımı homojen ve normaldir. Paraspinal bölge yumuşak dokuları normaldir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Selamlar, Raporda belirtilene göre en alt mesafenizde ciddi fıtığınız var. İyi bir muayene ederek netleştirmek lazım. Ameliyat sınırında diyebiliriz.. Sağ topuğa inen sinir basılı.. En kısa sürede bekleriz.. *** *** **

24 Ağustos 2021 16:00