AE
Soru Sahibi
15 Ekim 2021 00:34

Bel kayması

Onur hocam merhabalar yaşım *** *** ** yılında askerde düşme sonucu belimden sıkıntı yaşadım 8 platin takılmıştı daha öncede lise yıllarında belimden ağrı nedeniyle doktora gitmiştim belinde doğuştan kayma var demişti askerlik bahane oldu hocam platin takıldı ve böyle assagı yukarı 5 yıl idare etti hocam ve bu yıl kurban bayramindan bir gün önce belime bı ağrı girdi ve bayram bitimine kadar acilde yapilan ağrı kesicilerle durdum hocam öyle bir ağrı yok tutulup kalmalar kipirdayamadim yatarken elektirik çarpması gibi olup yataktan firlamalar çok kötüydü ve kendi doktoruma ulaştım tomografi film çekti ve istirahat verdi 10+10 10 günde bayramda yattım hic kalkmadan 30 gün ve korse sonra platinde gevşeme oldugunu ve tekrar amaliyat kararı aldık bana bıraktı doktorum dayanamadım hocam 8 platini 6 düşürdüler s1 L5 L4 takıldı revize edildi hocam L3 olan platinler alındı ve ilk amaliyatimda s1 l5 l4 lamine yapılmış ordaki diken deniyor o kemiklere galiba alınmış hocam soruma gelirsek çok uzattım amaliyatimdan 7 sonra taburcu oldum eve çıktım ve ikinci hafta belimden sarı renkte akıntı oldu doktoruma gittik hemen ve doktorum beni yan yatirarak ordaki intihapi boşalttı ve baya çıktı sonra oraya tekrar zımba dikiş attı ve hastane yatırdı bir hafta pnömokok aşı da yaptilar hocam menenjite çevire bilir dedi antipiyotik tedevisi yan ve yüz üstü yattım hocam iki ay oldu bugün 13 ekim ama doktorum hayla yaticaksin diyor 45 gün rapor verdi film çekti iyi diyor kaynasın iyice yat diyor hocam yüz üstü yatiyorum yan yatiyorum kalçam ve omuzlarım ağrımaya başladı ayaklarım titremeye başladı ayağa kalktiğım da güçsüzlük ten hocam bunun nedeni ne tekrar intihap oluşur ondan mi yat diyor yaran da çok geç iyileşti 45 günde zor kapandı dikisler alındı

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Selamlar, Öncelikle büyük geçmiş olsun. Mutlaka iyi bir muayene ile değerlendirmek ve detaylı bir şekilde filmleri incelemek lazım ki ona göre karar verelim. İltihap da olabilir, Omurilik sıvı kaçağı da..

15 Ekim 2021 07:46