tb
Soru Sahibi
7 Şubat 2021 17:23

bel ağrısı

Lomber lordoz düzleşmiştir. Spinal kanal çapı normal sınırlarda ölçülmüştür. Spinal kord normal düzeyde sonlanmakta olup kord kalınlığı tabii, kordda ve korda ait elemanlarda belirgin patolojik sinyal değişikliği saptanmamıştır. PLL ve Ligamentum flavum kalınlıkları tabiidir. Vertebra korpus yükseklikleri doğaldır. Korpus sinyal intensiteleri normaldir. Yer yer endplatelerde minimal schmorl nodülleri mevcuttur. Faset eklemler doğaldır. Diğer posterior kemik elemanlar normal görünümdedir. Paraspinal yumuşak dokularda belirgin patolojik sinyal değişikliği saptanmadı. L1-2, L2-3, L3-4 disk konfigürasyonları, anterior epidural yağ mesafeleri ve bilateral nöral foramen genişlikleri normal sınırlardadır. L4-5 diski posteriorda bulging mevcuttur. Anterior epidural yağ mesafesi oblitere , tekal sak minimal basılanmıştır. Her iki nöral foramen inferiorda ılımlı daralmıştır. L5-S1 diski posterosantralde protrüzyon mevcuttur. Anterior epidural yağ mesafesi daralmış, tekal sak basılanmamıştır. Her iki nöral foramen inferiorda ılımlı daralmıştır.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Burak Bey, En kısa sürede mikrocerrahi öneriyorum. Oldukça ciddi fıtıklarınız var.

8 Şubat 2021 21:42