SV
Soru Sahibi
2 Kasım 2015 13:29

Bel ağrısı

Bir yıldan bu yana geceleri belde uyutmayan bir ağrı genelde sol tarafta ve yakın zamanda çekilen MR sonucu aşağıdadır. Vertebraların dizilimi ve lomber lordoz düzlemiş olup korpus yükseklikleri korunmuştur.Vertebralar her iki sekansta fizyolojik intansite özelliğindedir. L1-2 diskin sol paramedian herniasyonu ile dural kese sol ön konturu basılıdır. L2-3 düzeyinde diskin yaygın protrüzyonu sanralde dural kese ön konturunda bası oluşturmaktadır. L5-S1 disk dejenerasyon ile uyumlu olarak hipintens görünümünde olup yaygın annulus protrüzyonu ile epidural yağlı dokuyu kapatarak dural kese ön konturunda bası oluşturmaktadır. Diğer seviyelerde invertebral disk mesefaleri normal genişlikte ve dikler fizyolojik konum ve intansitededir. Yorum : L1-2 diskin sol paramedian herniasyonu ile dural kese basısı .L2-3 diskin yaygın herniasyonu ile dural kesede kompresyon. L5-S1 diskte dejenerasyon ve yaygın annulus protrüzyonu santral dural kese basısı. Tedavi : Fizik tedavi ve belde 1 Kortizon iğne faydası 1 ay. Beyin cerrahı tedavi 2 kortizon iğne kalçadan ve anti enflamatuar hap. sonuç aynı, Bir başka doktor osteoartrit dedi ve Ameliyat önerdi sizin görüşünüz nedir teşekkürler .

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Ben size en kısa sürede mikrocerrahi öneriyorum. Gelin, ne gerekirse yapalım.

2 Kasım 2015 13:35