KF
Soru Sahibi
14 Ağustos 2017 16:43

Bebeklerde gaz problemi

1.5 aylık bir bebeğim var.Kilo alımı normal.Yalnız anne sütü ile besleniyor.Sürekli sıkınma halinde gece gündüz.Yapılan tahliller de bir sorun tespit edilmedi.20 günlükten bu yana gaz ilacı kullaniyorum.Çokta rahatlattigini dusunmuyorum.Piyasa da gaz problemi için verilen ilaçların uzun vade de yan etkisi var mı?ilaç dışında bir öneriniz var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dilber Bektaşlar
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Gaz ilaçlarının uzun vadede yan etkileri yok . Ancak bilimsel olarak proniotikler dışındakilerin anlamlı bir etkisi yok .kolik 4. Ayda geçer . Bu süreçte çok kriz amlarında beyaz hürültü , ılık duş, masaj bebeğinizi rahatlatır . Bu bir hastalık değildir , endişe etmeyin .

23 Ağustos 2017 08:51