GD
Soru Sahibi
20 Temmuz 2019 07:59

Bebek goz hastaliklar

Kiymetli hocam merhaba.size yurtdisindan acil bir durum uzerine yaziyorum.Bir is gezisi icin kisa suredir yurtdisina ciktik.14 aylik bebegimiz oynarken kucuk bir dusme sonucu gozunu oyuncagina carpti ve buruna yakin tarafta, ic kisimda, goz aki kismindan iris'e uzanan bir incecik damarsal kizariklik olustu. acile goturduk fakat goz hekimi gormeli dendi. carpmanin ustunden iki gun gecti kendisinde bu kazadan kaynakli bir rahatsizlik (keyifsizlik, ovusturma, kasima, gorme sorunu, durumdan kaynakli her hangi bir olangan disi davranis-sulanma) gozlemlemedik. bulundugumuz sehirde goz hekimine ulasmak ve ozellikle goz bolumunde deneyimli bir hekime ulasmak randevu almak sanirim bir kac gunumuzu alicak. Benim sorum;bu bir kac gun icinde bir goz hekimine ulasana kadar, farkinda olmadan yanimda getirdigim 'teramisin Goz (kucuk tup)' az miktarda kullanmamda bir sakinca olur mu? Kremi kullanirsam daha yasi kucuk olusudan oturu daha buyuk veya kalici bir yan etki, veya bir sorun yasar miyiz? Annesi kesinlikle surdurmuyor, bense hekime ulasan kadar en azindan kisa sureli bir onlem olarak surmek istedim. size danismak istedik.. Selamlar iyi calismalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya
Göz Hastalıkları

Merhaba, Aşırı kızarıklık, çapaklanma ve dışarıdan gözlemlediğiniz herhangi bir problem yoksa doktorunuz görene kadar bekleyin, muhtemelen hiçbir problem olmamıştır. Terramycin bebeklerde çok önereceğimiz bir pomad değil. Geçmiş olsun...

20 Temmuz 2019 14:06