Ys
Soru Sahibi
13 Ocak 2018 19:46

bebeğimizde böbrekte açıklık var dendi

erkek ve bir aylık oldu çok fazla ağlıyor gazı var dedi damla fitil falan yazdı kullandık ama fayda etmedi. başka doktora gittik röntgen çekildi kan alındı sorun yok gaz var dendi biz gazını çıkarıyor ama hala ağlıyor ve böbreğinde 3mmlik açıklık var dendi bundan olabilir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Metin Tan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

ağlama ataklari böbrekteki genişleme ili ilişkili değil.böbrekteki genişlemeler idrar yolu enfeksiyonu varliğinda sorun oluşturabilir.aylik üriner ultrason ile takip edilmeli..ağlama ataklari genelde 3/4 ay sürebilir.infantil kolik ile uyumlu görünse de west sendromu dediğimiz epileptik nöbetlerde de ağlama ataklari olabilir.ağlama ataklari için piyasa da probiyotik gaz damlalari var doktor önerisi ile kullanmasinda sakinca yoktur.ağlama ataklari 4 aydan uzun sürerse Eeg için çocuk nöroloji kontrolu önerilir..

19 Ocak 2018 22:58