GE
Soru Sahibi
24 Aralık 2019 12:56

Bebegimde gelisme geriligi varmi

Oglum 6 aylik kilosu 6250 boyu 65 baş çevresi 40,5 ben miyom tipliyim babası uzun boylu bna çekmiş bebegim miyom tipli doğdu hamileliğinin 32 haftasında ultrasonda doktorum bebegimin 30 haftalık gözüktüğünü soyledi gelişme geriliği var dedi . 37 hafta 3 günlük ken tekrar gittik 3 gelişimi geriliği 3 haftaya çıkmış dedi testler yapıldı bebegin beslenmesini sağlayan sag sol kanallar varmis onlardan biri tikali dedi bebegin tek bir kanaldan besleniyor bu yüzdende bebeginde gelişme geriliği var dedi acil doğuma aldılar 37 haftalık 3 günlükken dogum yaptim.o an neden böyle olmus diye soramadım birsey doğuma odaklandım bnim bebegim 3 hafta geriden geliyor 34 haftalık olarakmi doğmuş gibi mi düşünmeli prematüre mi Yoksa düşük dogum ağırlıklı mi oluyo doğduğunda 2100 gr boyu 44 baş çevresi 32 olarak zayıf doğdu .şuan gelişimi nasil sizce gelisim geriliği varmi anne karninda olmasi doğduktan sonrada olabilirmi ne yapmam gerek bebegim akranlarina gore küçük duruyo .kilo alması ve gelişmesi icin ne tavsiye edersiniz

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhabalar. Bu tarz durumlarda mutlaka bir çocuk doktoruna gidilmesi önerilir. Ancak bu durumlarda öngörülen bazı gelişim testleri mevcut. Denver2 veya Agte gibi testleri uygulayan merkezler var. Gelişim alanlarında ne kadar iyi ya da ne kadar geri bunu görebiliyoruz.

17 Ocak 2020 10:27
GE
Soru Sahibi

Nerede yapılıyo bu testler devlet hastanesinde yapiliyomu nasil yaptiracaz peki doktorunmu sevk etmesi gerek

17 Ocak 2020 13:02

Şuan çalışmakta olduğum can psikolojik ve danışmanlık merkezinde Denver2 testini uygulamaktayım.

17 Ocak 2020 23:49