YS
Soru Sahibi
9 Mart 2017 11:40

Bebeğim kilo almıyor

Oglum 3700 gr dogdu suan 3,5aylık gunduzleri en fazla 3-4 dk emiyor veya emmek istemiyor uyurken emmede bi sorunumuz yok 15 gunde sadece 50 gr almış ne yapmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fatma Tavukçu Ergin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

15 gunde 50 gr tarti alimi az, 3,5 aylik bebekte gunde ortalama 15-20 gr tarti alimi normaldir. 3 aydan sonra bebeklerde emme isteginde azalma olabilir , emerken etrafa dikkati dagilmaya baslar. O sebeple sakin ve sessiz bir yerde emzirin. Sadece anne sutu aliyorsa sutunuzun miktarini kontrol etmek gerek. Bu arada bebegin istah azalmasina sebep olabilecek idrar yolu enfeksiyonu veya diger sebepleri ekarte etmekte fayda var. Tarti alimi cok az oldugu icin takip eden cocuk doktorunuzla gorusup mama da baslamakta fayda var diye dusunuyorum. Bebeginizi gule gule buyutun.

2 Mayıs 2017 17:11