ES
Soru Sahibi
17 Eylül 2014 11:45

Bebeğim hkk

Merhaba bebeğim 13 aylık üst ve alt ön toplamda 4 dişi çıktı. Üst dişleri çok ayrık şimdi ise alt yan dişlerinden biri çıkıyor üst yan dişleri çıkmadan alt yan dişinin çıkmadı normal midir üst dişleri ayrık olduğu için üst yan dişleri çıkamıyor olabilir mi teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Dt. Berrin Bilgin
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba Seha Hanım , Üst yan dişler çıkmadan alt yan dişler çıkabilir . Üst dişlerin ortalama sürme zamanları 10/16 aylar arasında olmakla beraber bu süreç değişken olabilir. Süt dişlerinin arasında bir miktar boşluklar olması normaldir . Ancak üst iki diş arasında bazen- artı diş - dediğimiz fazladan dişler olabilir bu durumda iki diş arası boşluk normalden fazladır . Şu anda röntgen çekmek bebeğin radyasyonu alması nedeniyle gereksiz olduğundan beklemek gerekir. Endişelenmeniz gereken bir durum yok. Diğer dişlerin sürmesini bekleyin , 4-5 ay sonra yeniden bilgi verebilirseniz tekrar değerlendiririz . Saygılarımla, Dr.Dt. Berrin Bilgin

17 Eylül 2014 23:08
ES
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hayırlı günler dilerim Allah razı olsun

18 Eylül 2014 12:42
Dr. Dt. Berrin Bilgin
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Rica ederim , yardımcı olabildiysem ne mutlu bana .

18 Eylül 2014 18:43