KA
Soru Sahibi
1 Ağustos 2021 18:01

Bazı kelimeleri anlaşılmıyor.

7 yasindaki oğlum bazı kelimeleri düzgün söyleyemiyor örneğin kırk bir yerine dırt bir diyor..z ve s harflerini okurken aynı söylüyor.kitap okurken bazı kelimeler anlaşılmıyor.

2 cevap
Cevaplar (2)

Aynur Hanım merhaba Tatildeydim sorunuzu yeni gördüm Cğlunuz konuşmaya geç mi başladı? 3-5 yaşlarında konuşmaları anlaşılmaz miydi? Sadece s ve z harflerini mi karıştırıyor, başla karıştırdığı harf yok mu? Okurken anlasilmamadini öğretmeni farkediyor muydu? Yardımcı olabilmem için bana daha ayrıntılı bilgi gerekli Tekrar yazın görüşelim Sevgiler

2 Ağustos 2021 14:12
KA
Soru Sahibi

Merhaba Kardriye Hanım.Evet oğlum gec konuşmaya başladı. Yani 5 yaşında ana okuluna başladığında söylediği kelimelerin çoğu arkadaşları tarafından anlaşılmıyordu..Yazarken t ve d ,s ve z ,n ve m bunları karıştırıyor.Okuma yaparken K harfini kedi değilde tedi diyerek cikartiyorr. R harfinde sıkıntı var .Ogretmeni düzelir sorun yapacak bir durum yok dedi.Ama ben baya endişeleniyorum.

4 Ağustos 2021 00:18

Sizinle online görüsme yapalin. Oğlumuzu degerlendireyim destekleyici program hazırlayalım Aradığınız tel. Goremedigim için sizi arayamiyorum. Beni *** *** ** den arayın Sevgiler

5 Ağustos 2021 10:05