EK
Soru Sahibi
22 Mart 2012 22:10

bASUR

Kolay gelsin cvp verirseniz çok sevinirim.bir haftadan beri makat bölgemde şişlik gibi birşey var bide kaşıntı var biraz-çok uzun ayakta kalmakta zorlanıyorum ama kanama felan yok. basur gibi duruyor ama ameliyat olmaktan korkuyorum acaba başlangıcı bile olsa ameliyat olurmuyum?bu arada ben bayanım ve yaşım 25.ve nelere dikkat etmeliyim.vereceğiniz cvp neticesinde hastaneye gitme cesaretim gelecek şimdiden teşekkürler:)

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba kader hanım, Anlattıklarınız tromboze dış hemoroid yani makadın ağızında, dışta hemoroid pakesinde kan pıhtılaşmasıdır. kabızlık, çok ıkınmak, soğukta kalmak, uzun süre ayakta kalmak veya oturmak gibi nedenlerle ortaya çıkan bu durumun ağrısı ortalama 5-7 gün ve şişliği ise ortalama 20-30 günde geçer. Genellikle ilaç desteği yeterli ve sadece ilaca yanıtsız ya da sık tekrarlayan ataklarda cerrahi gündeme gelmektedir. Geçmiş olsun.

26 Mart 2012 23:44