ÇC
Soru Sahibi
19 Ağustos 2021 12:53

Baş çevresi küçüklüğü

Hocam merhaba iyi çalışmalar. 2 ay 10 günlük oğlum için kontrole gittiğimizde sağlık ocağı baş çevresinin küçük ön bıngıldağının kapanmak üzere olduğunu söyledi doğum baş çevresi: 35.5cm şuanki baş çevresi 39 cm Çok endişeleniyoruz hocam sizce bir sorun gözüküyormu bebek şuan başını tutabiliyor ayaklarının üstüne basabiliyor aguluyor gülümsüyor.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yahya Kemal Yavuz Gürer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

İyi akşamlar. 2 ay 10 günlük bir bebeğin 39 cm ölçülen baş çevresi normal sınırlardadır. Bir sorun olmadığını düşünürüm. Fontanelin küçük olması önemli değil, önemli olan baş çevresinin düzgün şekilde büyümesidir. sağlıcakla kalın

19 Ağustos 2021 20:38