YE
Soru Sahibi
29 Temmuz 2018 16:48

Bas Agrisi ve Tomografi

Hocam merhabalar, göz çukuru, göz kapaklarımda ve şakaklarda ağrı şikayetlerinden dolayı KBB gittim, tomografi çekildi ve sonuç şu: Nazal septum sola deviasyon göstermekte olup sol kesimde supur formasyonu izlenmektedir. Her iki orta konka paradoks formasyonludur. Hilateral maksiller sinüsler retansiyon kistine ait görünümler izlenmektedir. Sağ maksiller sinüslerde, bilateral etmoid hücrelerde minimal mukozal kalınlaşmalar izlenmektedir. Hocam burun kemigi eğriligimi biliyordum, çok fazla rahatsız etmiyor beni, lakin doktorum sinüzit dedi ve tedavi verdi, nargile içiyorum ve sürekli klimaya magruz kaliyorum Adana da yaşadıgımız için, ara ara hafif baş ağrım oluyor, alın kısmımda ve şakaklarda , nöroloji'ye gitmek istiyorum yalniz Panik atagim ve anksiyetem var, tedavi görüyorum 1.5 yildir var MR yerine tomografi çektirebilirmiyim hocam, yeterli olurmu teşhis için acaba? Cevabinizi rica ediyorum, saygilarimla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayri Okumuş
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Geçmiş olsun. Önce nörolojiye görünün. Muayene sonucu BBT çektirir. Bakar yeterli olur mu karar verir.

3 Ağustos 2018 12:12