KY
Soru Sahibi
20 Kasım 2019 20:18

Bagirsak ve mide

Sayin hocam merhabalar benim bi sikaiyetim var yaşım 20 kilom 115 anksiueti ve panik hastasıyim heycan stres yaptımda sürekli lavaboya gidiyorum karnıma ağrı giriyor gaz çıkarıyorum su 1 ay içinde çok stres yaşadım bundan 20 gün önce karnıma sag tarafına bıçak şeklinde bi ağrı girdi daha sonra bu ağrı diken batma şeklinde hergun devam etti 20 gündur bu batmalar yaşanıyor karnımda geziyor gaitam kapalı sari renkte bazen kahverengiye dönüyor hocam karnımda değişik bi ağrı var doktora gittim bana 1 aylık ilaç yazdı onları kullanıyorum ama daha geçmedi oda elle muayne ettiğinde iltihap olmuş dedi isal 1 2 kez olmustum kabız gibi değilim ama hocam yaparken zorlanma var gaitam bazen keci pisliği basen ince çıkabiliyor oda diskilama istegi olmadifi halde zorla yaptığımda çıkıyor bazen yapiskan sivida çıkıyor ve gaitamda kucuk kirmizi cizgiler görüyorum bazen hocam nedir bu ciddi bir hastalıklımi yardım edib lütfen ayrıca tüm batin usg yaptırdım temiz çıktı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nurullah Bülbüller
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Sizde irritabl Kolon sendromu var Bu nedenle koloskopi yaptırın Ve de kilo verin

20 Kasım 2019 20:23