IS
Soru Sahibi
19 Haziran 2019 00:08

Bacaklarimda varis ve damarlarda reflu var

Renkli venoz doppler us. Sag cfv de valsalva ortasina kadar 3sn reflu.sag vsm capi uyluk proksimal kesimde 3.6mm.Uyluk orta kesimde 1 mm,uyluk distal kesimde 1.7mm.dir. sol sfj de valsalva boyunca 6sn devam eden grade 1 reflu.Sol vsm capi uyluk proksimal kesimde 4.8mm uyluk orta kesimde 5.8mm,uyluk distal kesimde 4.8mmdir. uyluk distal kesimde lokalize bir alanda 8*13 mm boyutlarinda sakkuler genisleme izlenmistir.Vsm distalinde diz altinda baldir medial kesimde yaygin dilate varikoz venler izlenmistir. Doktorum Venoruton ve varis corabi onerdi.Yeterlimi

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Melih Bal
Kalp Damar Cerrahisi

Tetkik sonucında venöz yetmezlik dediğimiz toplar damar hastalığı tespit edilmiştir. Ancak bir hastanın tedavisinin pür tetkik sonucuyla planlanması münkün değildir. Şikayetlerinizi bilmeden muayene bulgularınıza vakıf olmadan herhangi bir tedavi önerisinde bulunmam mümkün değildir. Tedaviyle ilgili aklınıza yatmayan bir şüpheniz varsa bunu öncelikle sizi tedavi eden hekiminizle paylaşmanız etik açıdan daha doğru bir yol olacaktır.

23 Haziran 2019 19:55