YH
Soru Sahibi
10 Ağustos 2021 16:09

Bacak ve kolda güçsüzlük

Hocam merhaba . Ben als yazıları okuyup kuruntuyla hastaneye gidip iğneli emg çektim el kol bacak basen ve dil den yazılarınızı okuyup. Yar doç. Tarafından çekildi iğneli emg. Ve bununla beraber boyun bel beyin MR da istedi . Hocam hepsi temiz çıktı . Als falan değilsin dedi. Psikolojik olduğunu düşündü. Ama hocam şöyle bi durum söz konusu benim sol bacağımda kronik hale gelmiş bi güçsüzlük hep var olan bişey merdiven çıkarken titriyor bacağım.yürürken düşeceğim korkusuyla duruyorum böyle adını koyamadığım hafif bir ağrıyla gelen güçsüzlük ve orda seğirmeler oluyor 1-2 atımlık seğirmeler. Sonra hocam sağ kolumda da aynı şikayetlerim başladı . Pazumda kolumda ve elimde güçsüzlük var. Hocam ne yapcam bilmiyorum nereye başvurcam bilmiyorum artık. Psikolojik olsa bu şekilde kronik hale gelir miydi hiç geçmeden devam ediyor hocam . Yardımcı olursanız sevinirim hocam .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fehim Arman
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Nöroloji hekiminin takibinde olun gereğinde EMG tekrarı yapılacaktır.

15 Kasım 2021 12:58