Kd
Soru Sahibi
20 Kasım 2017 18:58

Babamin tedavisi

Timucin bey babam koah ve bel fitigi sebebi ile neredeyse yatalak gibi yasiyor.. 72 yasinda... onun en azindan yurumesini kolaylastirip daha rahat nefes almasini saglayacak tedaviler var midir.. yoksa artik yas gecmis boyle devam edecek gibi bir dusuncede mi olmaliyiz.. saygilar

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Timuçin Özçolpan
Pratisyen Hekimlik

Öncelikle geçmiş olsun Damla hanım.Öncelikle akciğer sorunlarına odaklanmanız gerek.çünkü vücut yeterince oksijenlenemez ise,yaşam kalitesini arttırmak zorlaşır.Bence ilk etapta bir göğüs hastalıkları polikliniğine baş vurun,vital kapasite,solunum fonksiyonlarını ölçtürün.P/A akciğer grafisi veya tomografi de tanı ve tedavi açısından yararlı olacaktır.Akciğer sorunlarını çözmeden diğer rahatsızlık için bir girişimde bulunmak zor.Fizik tedavi olabilir,vital parametreleri uygun ise operesyonel çözümler aranabilir.Acil şifalar diliyorum.

27 Kasım 2017 12:16