KD
Soru Sahibi
23 Eylül 2014 23:41

babam kanserdi bende ne yapmalıyım?

Hocam ben 26 yaşında bir bayanım. babama 2008de mide kanseri non hodking lenfoma tteşhisi konuldu tedaviler yapıldı fakat 2010da babamı kaybettim. babam yıllar once dayısınıda aynı hastalıktan kaybetti. benim bir sağlık problemim yok ama yapmam gereken birşey varmı? ne yapmalıyım. şimdiden size çok teşekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dilek Erdem
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın; öncelikle başınız sağolsun. Ancak lenfoma genelde genetik geçişli bir hastalık değildir. Mide lenfoması tedavisi mümkün bir hastalıktır ancak tabiki nüks edebilir ya da hasta lenfomadan değil de enfeksiyon, pıhtı gibi durumlardan kaybedilebilir; bu nedenle bence sizin endişe duyacağınız bir şey yok. Sadece sizin gibi genç bir hasta yılda bir batın usg, akciğer grafisi, rutin kan tahlilleri ve yıllık jinekolojik muayene yaptırmalı. Saygılarımla..

24 Eylül 2014 08:25