KB
Soru Sahibi
11 Nisan 2018 22:47

Azı disindeki çürüme

Hocam merhabalar,17 aylık bir bebeğim var ve ön dişlerinde kararma var diye dis hekimine götürdüm yalnız aradan bir hafta gecmedi bu kez de azı disileri çürümeye başladı bu kadar hızlı curumeye nasıl bir tedavi yapılabilir acaba daha çok küçük korkuyorum.Simdiden teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Dt. Şule Şimşek
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Sayın Kılıç, Çürük gelişiminin bir zaman ihtiyacı vardır. Ancak dediğiniz kadar hızlı olmaz. Burada sebep diş minesi kırılmadan önce çürüğün görünür hale gelmeden büyümesidir. Çocuğunuzun bir pedodontist gözetiminde olması çok önemli. Sağlıklı günler dilerim

16 Nisan 2018 14:53
KB
Soru Sahibi

Hocam cevapladiginiz için çok teşekkür ederim

16 Nisan 2018 15:07
Uzm. Dr. Dt. Şule Şimşek
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Rica ederim

17 Nisan 2018 14:00