EE
Soru Sahibi
28 Aralık 2020 13:13

Aynı diş fırçası

Merhaba yanlışlıkla sanırım uzun bir süre birisiyle aynı diş fırçasını kullanmışım. Olabilecek sorunlar nelerdir. Ondaki sorunları tam bilmiyorum ama geçme ihtimali olan şeyler nedir. Yaşım 13

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, viral ya da bakteriyel hastalıkların bir çoğu tükürük yoluyla bulaşır, bu açıdan eğer fırçasını kullandığınız kişide bir hastalık varsa risk bulunmaktadır. Fırçasını kullandığınız kişiyi de bilgilendirip her hangi bir rahatsızlığı var mı öğrenmeniz faydalı olacaktır. Karışıklıkları önlemek adına odanızda muhafaza edeceğiniz yeni bir diş fırçası ve macunu edinmenizi ve düzenli diş hekimi kontrollerinizi yaptırmanızı tavsiye ederim. İyi günler diliyorum

29 Aralık 2020 11:25