OU
Soru Sahibi
15 Mart 2021 12:14

Ayak bileği geçmeyen ağrı

Ayak bileği ağrı Ayak bileği şiddetli ağrı/çözümsüz 3 aydır günlük yaşamımı olumsuz etkileyen şiddetli sağ ayak bileği ağrısı yaşıyorum. Defaten ortopedi muayenesi oldum. Tendinit, kalsifik tendinit, sinovit tanımlamaları oldu. Electra krem, rantudil, dolphin, hirudoid krem reçete edildi. Ayak bileği için sargılar, destekli bileklikler kullandım. Değişen hiçbirşey olmadi. Sol ayak bileğinde de ağrı başladı. MR sonucum aşağıdaki gibidir. 1-talusta fokal kemik iliği ödemi alanları mevcuttur 2-Anterior talofibular ligamentte grace III sprain görünümü izlenmiştir. 3- Anterior ve posterior tibiofibular tibiotalar ligamentlerle deltoid ligament yüzeysel ve derin bölümleri ve kalkaneofibuler ligamentin devamliliklari sinyal intensiteleri korunmuş izlenmektedir. 4- sinus tarside servikal ligamente ve servikal ligament çevresinde T2 hiperintens görünümler dikkati çekmektedir. (Sinus tarsi sendromu) 5- tibiotalar eklem anterior ve posteriorunda, subtalar eklem posteriorunda sıvı mevcuttur. 49 yaşındayım. 3 aydır ağrı ve acı çekmekteyim. Ilçede yaşıyorum. Cevremde ortopedistlere gittim. Bir tanesi kemiğe kortizon iğne yaptı, 4/5 gün rahatlatti (acı azaldı, ağrı vardi) Akabinde etkisi bitti. Tekrar yapayım diyor doktor, cekinceliyim, Aynı ayakta işaret ve orta parmağı tutan tarak kemiğinde, bilye büyüklüğünde sertlik oluştu. Buz uygulama, ecoprin, calcimax tedavisi 15 gündür kullanıyorum, sokaga hiç çıkmıyorum, ama anlamlı bir iyileşme yok. Hatta sol ayak bileğimde de birkac haftadir ağrı var. Benim sağlık sorunum nedir? Lütfen yardımcı, yol gösterici olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Yel
Ortopedi ve Travmatoloji

sizi mr cd nizle birlikte muayene etmem gerekir o zaman tedavinizi yapabiliriz tekrar eden igne iyi birsey degil

15 Mart 2021 14:34