30 Haziran 2011 21:20

Atilla Bey biz ailece gıda zehirlenmesi yaşadık gittiğimiz doktorlar öyle s

Atilla Bey biz ailece gıda zehirlenmesi yaşadık gittiğimiz doktorlar öyle söylediler ama bana biraz garip geldiğinden danışmak istedim. yeğenim bir hafta önce kusma ve ateş şikayetinden doktora gitti gıda zehirlenmesi olduğunu metpamit şurubu verildi. bir hafta sonrasında aileden iki kişi daha aynı şekilde oldu aynı ilaç verildi.Şuan hepimiz olmuş durumdayız ateşlenme kaslarda ağrı ve sonrasında aniden kusma gibi belirtiler var. metpamit hapını verdiler şimdide bu nasıl bir zehirlenme anlayamadım beni aydınlatırmısnız..lütfen..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. H. Atilla Tüysüz
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Merhaba.gıda zehirlenmeleri mikrobun toksinleri ile oluşur.Takip-tedaviside genelde şikayetleri düzeltmeye yöneliktir.Metpamid bu amaçla verilmiştir.Diğer semptomlara yönelik destek yaklaşımlarla durum düzelir.Çok geçmiş olsun iyi günler

1 Temmuz 2011 11:16