SE
Soru Sahibi
6 Temmuz 2018 09:41

astsubaylıktan subepitelyal keratopati (+) tanısı ile elendim

iyi günler hocam. 22 yasındayım astsubaylık mülakatlarını geçtim. sağlık muaynesi sırasında göz doktoronun tanısı dolayısyla elendim. 2 sene önce sol gözüm mikrop kapmıştı. doktor tanısında Sağ tam. sol 0.8 , Renkli görme doğal . BİO sağ doğal , sol (subepitelyal keratopati (+) ) Lazer olmadıgı ifade etti.. A6/ F-1 tanısı yazmıs doktor heyet bu tanıdan dolayı eledi. sağ gözümde görmem tam sorunum yok sol gözümde sadece televizyonda altta geçen kücük yazıları puslu görme var diğer tür boyutta yazıları vs net görebiliyorum. bu yıl astsubaylığa tekrardan girmek istiyorum bu sorunun tedavisi varmıdır. astsubaylğa engel olmayacak sekilde tedavi olabilirmiyim. yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.. Tanı : H17.8- kornea skar ve opasiteleri, diğer

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ayşen Topalkara
Göz Hastalıkları

Sevgili Emre Bey geçmiş olsun. Sol gözünüzün görmesi gözlük ile artıyor mu? Bu subepitelyal birikintiler kalıcıdır. Sizi muayene etmeden yorum yapabilmem mümkün değildir. İlginiz için teşekkür ederim İyi günler

9 Temmuz 2018 09:32
Prof. Dr. Ayşen Topalkara
Göz Hastalıkları

Sevgili Emre Bey geçmiş olsun. Sol gözünüzün görmesi gözlük ile artıyor mu? Bu subepitelyal birikintiler kalıcıdır. Sizi muayene etmeden yorum yapabilmem mümkün değildir. İlginiz için teşekkür ederim İyi günler

9 Temmuz 2018 09:32