şs
Soru Sahibi
12 Nisan 2019 11:34

astonopi ye bağlı ağrı

Dr.Bey merhaba . Masa başı işi yapıyorum bayanım. 3-4 yıldır sol gözümde seyirmeler ve sonrasında sadece sol şakakta ( tam olarak sol göz bitimine paralel yerde )ağrılar başladı. Akşam üzeri başlayıp ertesi gün yine akşam üzerine kadar sürüyor ilaç kullanmadığımda. Mide bulantısı da eşlik ediyor. Haftada bir bu olayı yaşıyorum. Bazen sabahları işe gidemiyorum. Boyunda düzleşme şikayetimde var. Gerilim tipi ağrılarımda oluyor ama asıl şikayetim göz yorgunluğuyla beraber ağrının başlaması. Bazen bilgisayar yoruyor kızarıklık, göz kaslarımda yorgunluk oluyor. Işık hassasiyetim yıllardır var.Floresan ve güneş ışığına maruz kalırsam gözde sulanma bir süre sonrada ağrı başlıyor. Güneş gözlüğü sürekli kullanıyorum.Farklı göz dr larına muayene oldum. Astenopi denildi.Farklı göz numaraları yazıldı.Bir Dr. yüksek diğeri düşük yazdı. Düşük olan numarayı kullanıyorum. yakın gözlük verildi. Fakat ağrıma çözüm olmadı. Yaşam kalitem bozuldu. Sizin bir öneriniz var mı acaba. Teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya
Göz Hastalıkları

Merhaba Suzan Hanım, Şikayetleriniz doğrultusunda migrene yönelik nöroloji muayenesi yaptırmanızı öneririm. Gözlerde yorgunluk başladığında 2 dakika gözlerinizi kapalı tutmak veya uzaklara bakıp gözü dinlendirmek faydalı olabilir. Selamlar...

16 Nisan 2019 10:56
şs
Soru Sahibi

Dr .Bey migrene yönelik nöroloji muayene olmuştum. Migren değilim. Bilgisayarda çalışırken göz kapaklarında ağırlaşma daha sonrasında ağrı başlıyor. Yada ışığa uzun süre maruz kaldığımda. Astenopi ye bağlı ağrı olabileceği söylendi. Sizce de olabilirmi?

17 Nisan 2019 10:50
Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya
Göz Hastalıkları

Evet olabilir. Önerdiğim dinlendirme egzersizleri ona yönelik. Selamlar...

19 Nisan 2019 09:39