-E
Soru Sahibi
4 Aralık 2020 19:05

Ast yüksekliği

3 aylık bebeğimin kalsiyum:11.1 Ast:75 alt:38 Üre: 5 Neu:17.3 idi. Dr. D vitamini kesmeyi önerdi 5 gün sonra tokken alınan tahlil sonuçları kalsiyum:10.8 Ast:83 Alt:42 üre:5 Neu:16.3 fosfor:5.6 hgb:11.4.Ast yüksekliği karaciğer ve kasa bağlı olabilirmiş.doğduğundan beri hep sağ tarafa doğru yatıyor ama gün içerisinde sola çevirebiliyor ama sağa doğru daha rahat gibi.teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dilşah Önerli
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Ast yüksekliği açısından metabolizma ve gastroentwroloji ya da doğum öyküsüne göre nörolojinin görmesi gerekir, bir üniversite hastanesine başvurmanızı öneririm çok geçmiş olsun

4 Aralık 2020 22:24