nb
Soru Sahibi
10 Ağustos 2017 18:42

aşırı idrara çıkma

merhaba sayın Karademir; ben 48 yaşında bir bayanım.benim sorunum aşırı su içmek ve aşırı idrara çıkmak.1 saatte 4-5 kere idrara çıktığım oluyor.hem oldukça çok yaklaşık 25 yıldır bu böyle yanma ağrı yok.bunun için kaç kere doktora gittim kadın doğum uzmanına gittim myom kaynaklı dediler bunun için histerektomi ameliyetı oldum sorunum geçmedi,gizli şeker dendi fakat açık şeker hastaları bile benim kadar çok idrara çıkmıyor,tuvalete gitme ihtiyacı duyunca eğer gitmezsem midem bulanıyor fenalık geliyor, karnım küp gibi şişiyor. bir de spastik kolon hastasıyım sosyal hayatım kısıtlanıyor tuvalet yüzünden markete bile gitmeye korkuyorum psikolojim bozuldu.idrar tahlili yaptırınca az su içiyorum görünüyor halbuki günde 3-4 litre su içiyorum çay ve diğer sıvılar hariç ne yapmam gerek ?şekersiz şeker hastası olabilirmiyim?vereceğiniz yanıt için şimdiden teşekkürler.... İYİ ÇALIŞMALAR

1 cevap
Cevaplar (1)

Başak hn bu şikayetleriniz metabolik hastalıkla ve ya mesaneninizin aktivitesi (Huzursuzluğu) ile ilgili olabilir bazı testler yapılmadı gereklidir

16 Ağustos 2017 10:53