AE
Soru Sahibi
28 Mart 2018 00:43

Apseli dişe kanal

Merhaba çok kötü durumda olan dişim 10 gün önce apse yaptı ve doktorun verdiği 1000 lik antibiyotigi kullandım tam anlamıyla geçmedi ilk günkü gibi ağrımıyor ama nabız atması gibi atıyor hissediyorum. Tekrar doktoruma gittim ve kanal uyguladı hala apse olabilir dememe rağmen uyguladı ve şu an da nabız gibi atıyor dediğim gibi çok bi agrım yok sizce normal mi bu, kanala rağmen antibiyotuk kullanmaya devam edersem geçer mi apse yoksa kanal engel mi olur

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Hekiminiz dişinizin durumunun kök kanal tedavisine engel teşkil etmeyeceğini düşündüğü için tedaviyi yapıp bitirmiş. Eğer enfeksiyon var olursa bu safhada antibiyotik kullanımı güç şekilde etkili olur. Böyle bir durum olmayacağını düşündüğü için tedavinizi bitirmiş. Bu bir yöntemdir. Sorun olması durumunda hekiminize müracaat edebilirsiniz. Saygılarımla...

28 Mart 2018 04:06